21 Comments

ahoj Petriku,

podla mna je to rovnaka otazka ako riesia podcasty, robit obsah zadarmo a ma dosah na 3000 ludi, alebo to spoplatnit vybrat par korun ale dosah budes mat na 150 co to zaplati. Ja uz takto platim 3 rozne podcasty/newslettre a vobec sa mi nepaci ze by som mal platit dalsi, je to sice vzdy par stovak, ale nascita sa to, este chvilu a zrusim ich vsetky. Pride mi ze jednotlive spoplatnovanie nie je dlhodobo udrzatelne a skor by som preferoval jednotne predplatne.

Expand full comment

5$ mesicne je pro me zatim moc, nevidim tam zatim hodnotu. Lifehacky klub Tomase Baranka je za 3E/mesic a to je pro me max. cena - nemusim se trapit srovnanim treba s cenou denikn.cz, a ani nevadi, ze nemam cas/zajem plne cerpat mnohem vic benefitu predplatneho nez jsou delsi/castejsi clanky (ale diky te cene mi to nevadi).

Expand full comment

Já bych si to nezaplatil. Omlouvám se, ale nestíhám číst už své aktuální zdroje. Přistihl jsem se, že jsem rád, když je článek na Technetu placený a já ho můžu v RSS prostě přeskočit. BTW tenhle newsletter bych mnohem víc ocenil v RSS, než v mailu.

Expand full comment

Můj tip konverzního poměru je tak 2-3%. Má to smysl dělat pro pár desítek lidí?

Expand full comment

Napadlo mě ještě něco. Vzhledem k tomu, že jste už několik vydání tohoto newsletteru nenamluvil, jeho podcast asi umírá. Přesto byl pro mě hodnotnější než pro mě bude psaný newsletter, měl jsem ho ve skupině top prio podcastů, nové epizody měly přednost. Na čtení newsletteru si musím udělat souvislejší čas a stojí to víc energie. Knihu jsem koupil, až když vyšlo audio...

Vaše informace jsou unikátní a když podcast nebude, na čtení se rozhodně přeorientuju a čas si udělám.

Cílíte na lidi, kteří mají zájem o kvalitní informace s kontextem. Ti mají sice peníze, ale chybí jim čas. Tedy, napadlo mě... nestálo by i Vás méně energie než psát newsletter namlouvat JEN podcast, třeba ne tak připraveně? Nebo třeba formou rozhovoru? Velmi stravitelný formát. Technologie převodu řeči na text existují...

Děkuji.

Expand full comment
Feb 18·edited Feb 18

Velmi rád přispěju, 3€ za měsíc jsou přesně částka, kterou jsem měl na mysli.

Expand full comment

Ahoj Patriku. Děkuji za maily. Je to pro mě super souhrn informací. Nicméně bych také preferoval příspěvek např. přes https://www.buymeacoffee.com. Chápu, že tě to stojí hodně úsilí, ale 5$ / měsíc mi připadá moc. Jsem ochotný dát 5-10 $ / rok.

Expand full comment

Možná když využijete platformu https://www.buymeacoffee.com a lidé Vám budou přispívat na dobrovolné bázi, tak uděláte větší službu sobě i nám. Chápu, že nikdo nechce pracovat zadarmo, pokud to není jen kvůli egu, ale bylo by škoda omezovat dosah Vašich sdělení paywallem.

Expand full comment

Zdravím. Pro mě jsou tyto emaily ze Substacku (tento email, #TYDEN@rychlofky, Jedno procento...) rozptýlení a informačně se vlastně částečně překrývají s jinými zdroji. Pokud bych v obsahu emailu pro sebe viděl velkou přidanou hodnotu, a to nejlépe v pracovní rovině, tak bych o placení uvažoval. Nyní to tam pro mě není.

Expand full comment

Dobrý den, trh pro kvalitní informace je u nás malý - odhaduji tak 50 000 lidi. Většina nemá problém s penězi ale s časem. Mě se líbí komerční přístup Mariana Kechlibara - jeho placené články najdu na Echo, kupuji si jeho knihy a newsletter je zdarma.

Expand full comment

Líbilo by se mi, kdyby ses domluvil se Standou Hruškou a místo newsletteru se vrhl na video, kde to všechno 1x za 14 dnů probereš (to se dá poslouchat i jako audio podcast). Je lepší platit jedno předplatné (talk TV), kde je více věcí dohromady, než to řešit samostatně.

Expand full comment

Osobně nemám moc rád předplatné a paywally (výjimka Spotify a Netflix), ale pokud bude možnost přispět, tak pošlu rád jednou za čas i vyšší částku. Stejně jako i letos budu přispívat na vývoj KiCADu, který je jinal také zdarma.

Expand full comment

Čtu to rád, jo a hádám, že bych to koupil, ale jak pak bych viděl pravidelně na výpisu částku, tak bych to nejspíš zase zrušil :-|

Přemýšlím, jestli bych slyšel na to dát to jednou za rok, ale pocitově je 1500 asi moc (12x125 Kč).

No půjdu zatím aspoň rychle koupit knížku!

Expand full comment

Zdravím Patriku,

omlouvám se, ale nezaplatil. Lifehacky Tomáše Baránka to na mě zkusily někdy minulý týden a hned jsem newsletter kompletně odhlásil. Moje hranice je 50 Kč/měsíc. Držím palce při rozhodování, ať už dopadne jakkoliv.

Expand full comment

Za stávající newsletter (rozsah, formát, úroveň) bych dal 10Kč za jeden. 5Kč by mi taky přišlo v pohodě, 20 je už moc.

Abych dal víc peněz, muselo by to být kvalitnější, nejen "Co zaujalo Patricka Zandla a co si o tom myslí", ale kvalitnější rešerše, ale třeba i nějaké míra jistoty, že to nemine nějaký důležitý fenomén. A míň applu, o applu jsou lepší kanály.

Expand full comment

Zdravím, já bych to taky nezaplatil :(

Expand full comment