#80: Kyberkatastrofa Crowdstrike
☠️Minulý pátek zmodralo přes osm milionů počítačů, ale nebyl to kyberútok. Co stálo za katastrofou Crowdstrike a jaké jsou závěry? 🔎OpenAI představila svůj vyhledávač SearchGPT a bude to velká změna!
Dobrý den,
vítejte u další nálože technických novinek, s nimiž se budeme pomalu loučit s letošním červencem. A o čem bude dnes řeč?
Nebyl to kyberútok, ale kyberkatastrofa. Crowdstrike. Co bylo za ním, co s ním?
SearchGPT je vizí vyhledávače firmy OpenAI pomocí AI. Jak bude vypadat a co změní na internetu?
Jak dopadla studie Univerzálního základního příjmu, kterou pomohl zafinancovat Sam Altman z OpenAI?
A na závěr si prosvištíme pár společenských drbů z IT i pár nových AI služeb.
Moje workshopy AI pro firmy jsou na srpen vyprodané, volný je už jen jeden termín v týdnu 19. - 23. srpna 2024. Už spíše uvažujte o podzimních termínech. Pokud máte zájem, detaily k workshopům zde.
Nové články na Marigold.cz:
Jak pomocí umělé inteligence nastudovat téma a napsat lepší článek - tohle je můj TOP článek za poslední dobu pro lidi, co začínají s AI. Pomůže vám napsat dobrý článek do novin, pro šéfa, zprávu či třeba bakalářku.
Musí se město přizpůsobit distribučním společnostem - jak změna životního stylu i podnikání dopadá na města v případě rozvážkových služeb a distribučních spol?
Návštěva restaurace po týdenním přechodu hor v klasickém stylu - osobní příhoda z nedávného putování po horách
Snížení počtu obcí je cesta kvality místních služeb, ne úspory rozpočtu - mírně se debatuje o tom, že bychom měli snížit počet obcí a tím také velmi ušetřit. Na zkušenostech ze světa ukazuji, že úspory tu nebudou, těšit se můžeme spíše na lepší služby. A že je to nutnost, která nás nemine.
☠️ Nebyl to kyberútok, ale kyberkatastrofa. Crowdstrike. Co bylo za ním, co s ním?
Chvíli to páteční ráno vypadalo jako vydařený kyberútok. Zapnuté počítače náhle nebyly schopné zavést operační systém a hroutily se do modré obrazovky smrti. Pracovníci bank, nemocnic a dalších institucí se nemohli dostat do počítačů. V Austrálii havarovaly samoobslužné pokladeny. Ve Velké Británii musela televize Sky News přerušit vysílání poté, co začaly havarovat servery a počítače na odbavovacích pracovištích. V Hongkongu a Indii začaly selhávat odbavovací přepážky na letištích. Než nastalo ráno v USA, zhroutily se miliony počítačů se systémem Windows a nastala globální technická katastrofa.
Záhy se ukázalo, že ačkoliv je podezřelé, že nedotčené jsou počítače v Číně, Rusku nebo Íránu, o žadnou úmyslou sabotáž z těchto zemí nejde. Za chybu mohl software Falcon dodávaný firmou Crowdstrike, který má chránit počítače před průniky a hackery. Služba je placená a pro země jako Írán nebo Rusko není kvůli sankcím dostupná. To byl také důvod, proč se katastrofa nedotkla každého. Paradoxně postihla jen bohatší zákazníky, kteří dbají na svou bezpečnost a kteří si za lepší ochranu své sítě platí právě Crowdstrike a používají její software Falcon. A ty, kteří měli svůj počítač online zhruba mezi šestou a půl osmou středoevropského času.
Technicky je to velmi zajímavý problém. Microsoft poskytuje možnost vybraným programům pracovat na úrovni jádra operačního systému, tedy obejít ochranné mechanismy ve Windows. Tak pracuje i ovladač Crowdstrike Falcon. Je to důležité proto, aby Falcon mohl detekovat podezřelé chování na nejnižší úrovni v systému a odhalit potenciální hrozby. Jenže onoho pátečního rána firma vydala aktualizaci, která probudila dosud neodhalenou chybu v kódu Falconu, když požádala o přístup do neexistující adresy v paměti. Tím zhavaroval program běžící na úrovni jádra a tím i celý systém. A protože šlo o ovladač kritické důležitosti, který Windows při zavádění nomohou obejít, vždy se při zavádění systému dostanou Windows do téže situace. . Zjednodušeně řečeno program pracující na úrovni jádra nesmí nikdy spadnout. A teď spadl.
Crowdstrike si zádrhele povšiml relativně rychle a 78 minut po vydání závadné aktualizace již vydává opravu, jenže počítače, které se již aktualizovaly, je nutné ručně a nepříliš intuitivně opravit. Za oněch 78 minut stihlo zhavarovat přes 8,5 milionů počítačů včetně serverů cloudové služby Azure - a to stačilo na katastrofu.
Na celé události je poučných několik momentů a vyplatí se u nich zastavit.
Především zmíněný paradox, že výpadek postihl společnosti, které poměrně zodpovědně připlácely za ochranu svých počítačů. Polovina z firem v žebříčku Fortune 1000 byla mezi poškozenými, zatímco v Česku se to dotklo spíše korporací se zahraničními majiteli. Je paradoxní, když se závada nedotkne těch, kdo jsou ke kyberbezpečnosti laxní a naopak postihne zodpovědnější. Mimochodem, podobný software, jakým je Falcon, dodává i Microsoft pod názvem Defender, je velmi dobrý jako součást Microsoft 365.
Od tohoto poznatku je blízko k úvaze, jak se něco takového mohlo stát. S ohledem na to, že nejsou známy mechanismy, jaké používá Crowdstrike pro kontrolu svých aktualizací, je spíše jen prostor pro spekulace a údiv nad tím, že firma, která dodává řešení pro kyberbezpečnost, sama nemá kvalitně podchycený bezpečný mechanismus testování a distribuce aktualizací. Bývá zvykem takové aktualizace důkladně testovat interně a také je uvolňovat postupně, aby havarovaných počítačů nebylo příliš. Ospravedlnilo masové vydání aktualizace toto riziko, bylo by důležitější ihned celosvětově zavést novou detekci hrozeb, nebo ji bylo lépe uvolňovat postupně a předejít velké havárii? Smůlou Crowdstrike bylo, že se mu sešla starší chyba zanesená do systémů v dubnu s novou bezpečnostní aktualizací šablon pro rychlou reakci. Firma problematiku analyzuje a navrhuje řešení v dokumentu Předběžný přezkum po incidentu, jenže už má z ostudy kabát.
Otázka je, jestli mohl dělat něco Microsoft, respektive samotná Windows. Uživatelů MacOS nebo Linuxu se totiž problém nedotknul, ačkoliv i pro ně Falcon existuje. Důvod je triviální, v těchto systémech je uzamčený přístup k jádru systému a Falcon je zde obyčejný proces, který když spadne, tak ho systém „odstřelí“ bez havárie sebe sama. Nabízí se otázka, zda něco podobného nemůže být i ve Windows. Inu, může. Ironií osudu ale je, že přesně o to se Microsoft pokusil již dříve u systému Windows Vista, ale narazil na odpor dodavatelů kybernetické bezpečnosti a regulačních orgánů EU.
Společnost Microsoft se v roce 2006 pokusila implementovat do systému Windows Vista funkci omezující přístup třetích stran k jádru. Dvě velké antivirové společnosti McAfee a Symantec se tehdy vzbouřily a stěžovaly si u Evropské komise. Microsoft nakonec ustoupil a opět umožnila dodavatelům bezpečnostních řešení přístup k jádru pro účely sledování bezpečnosti. Apple si takové servítky nebral a v roce 2020 zablokoval přístup vývojářů k jádru macOS.
A ta čtvrtá úvaha? Šéf Crowdstrike George Kurtz je smolař, protože podobná havárie se za jeho panování podařila již v minulosti. V roce 2010, kdy byl Kurtz technickým ředitelem společnosti McAfee, vydala firma aktualizaci svého antivirového software, která odstranila klíčový soubor systému Windows a způsobila rozsáhlé výpadky systému svých klientů. A stejně, jako v tomto případě, byla nutná ruční oprava. O několik měsíců později společnost McAfee koupil Intel, Kurtz záhy odchází a zakládá Crowdstrike, dnes firmu s třímiliardovým dolarovým obratem. Firemní kulturu, kvůli které tehdy údajně z McAfee odcházel, ale zjevně jeho nová firma podědila. Jestli bylo něco zásadně špatně, tak systém vydávání aktualizací - jak v McAfee, tak v Crowdstrike.
Pátá úvaha na své rozuzlení nechá teprve čekat. Bude zajímavé sledovat, jak se Crowdstrike postaví ke své zodpovědnosti za ztrátu svých zákazníků. Z právního pohledu je firma z obliga, protože její odpovědnost je podle podmínek služby omezena pouze na výši zaplacených poplatků. Což leteckým společnostem, které ten den zrušily 5000 letů a budou muset vyplácet tučné kompenzace, moc nepomůže.
Akcie společnosti Crowdstrike spadly z 350 dolarů na 260 dolarů a zatím zde týden setrvávají. Shodit osm milionů počítačů největších firem je v bezpečnostní branži takový malý „upsík“ a pokud se vedení podaří investory přesvědčit, že se z nehody firma poučila a přijala patřičná zlepšení, nakonec z toho bude i slušná reklama. Protože nejhorší na trhu je, když se o vás nemluví.
🔎Jak se změní internet s příchodem SearchGPT?
Jednou to přijít muselo a po pravdě, už to před nějakou dobou přišlo: weby založené na umělé inteligenci se pokoušejí nahradit vyhledávání. Před dvěmi lety začalo zkoušet štěstí Perplexity AI, pětapadesát zaměstnanců, přes miliardu dolarů hodnota firmy, takže tudy cesta vede alespoň k lukrativní tržní nice.
Čekalo se, kdy to zkusí někdo velký. Umělou inteligencí začal obohacovat výsledky vyhledávání Bing i Google, Bing opatrně, Google přeopatrně, po posměchu za výsledky výsledků to stáhnul a pravděpodobně přepracovává.
Nově svůj vyhledávač ohlásilo OpenAI, jmenovat se má SearchGPT a zatím neběží, ale lze se přihlásit na čekací listinu. To už je těžká váha, protože pro OpenAI by spuštění takového vyhledávání představovalo závazek. Zatímco Bing a Google se vždy mohou vrátit k původnímu fulltextovému hledání, OpenAI nic takového nemá. I když se svým rozpočtem by jistě něco pořídila. Ve skutečnosti dopady mohou být pro internet dalekosáhlé. Pojďme se na to podívat.
Tak za prvé záleží na obchodním modelu. "Staré" fulltextové vyhledávání se zvyklo platit z reklamy, platili tedy inzerenti. Jenže provoz umělé inteligence je podstatně finančně nákladnější jak za servery, tak elektřinu a "zvyklo se" platit od uživatele, přímo, poplatky v řádu jednotek až desítek dolarů. Zatím není známé, jak to s vyhledáváním OpenAI udělá, ale pokud nevyřešilo energetickou náročnost, je možné, že jej nechá pro platící uživatele. A to je velká změna na celém trhu pro případ, že se novému vyhledávači podaří překročit stín bezvýznamnosti, ve kterém se dnes skrývá třeba Perplexity.
Jaký je rozdíl mezi fulltextovým vyhledáváním Google a vyhledáváním AI?
Fulltextový vyhledávač vám najde odkazy na stránky "územně správní reforma v Dánsku" - dostanete hromadu odkazů, z nichž si musíte vybrat. AI vám naopak místo toho představí kompletní článek v němž vám odvypráví téma do hloubky, do jaké ho chcete. Když se chcete na něco doptat, prostě položíte další dotaz. Je to jako povídání s chytrým člověkem a v tom je to velmi návykové. Jenže to také znamená menší nároky na vaše odborné zpracování. AI vám představí jednu verzi, jeden pohled na věc. Záleží na tom, jak je nakonfigurovaná - a to vy nevíte. Nebývá zvykem, aby vám prozradila, že jsou i jiné pohledy na tu samou událost. Přitom i tak neutrální téma, jakým je dánská reforma samosprávních celků neproběhla přímočaře, bylo tam dost kritiky a odporu, hodně negativních hlasů. Jak vyváženě vám to AI podá a zvládnete si odvrácenou stranu informace dohledat? Dříve jste viděli poměrně plasticky ve výsledcích vyhledávání všechno a názor jste si museli udělat sami. Teď hrozí, že si jej udělá AI, předloží jej čtenáři a čtenáři jej zhusta nekriticky přijmou.
Ale řekněme si pravdu: takhle to fungovalo kdysi, dnes už to tak na Google není. Vyhledávání Google je zapleveleno "SEO optimalizací" a jinými taktikami, jak vystrčit dopředu weby, které na to mají peníze, motivaci a know-how. Že by se váš dobrý, ale fanouškovský web bez velkých prostředků prosadil? To leda (ani) náhodou. Můj web Marigold.cz existuje dvacet let, konstatně se věnuje mobilním technologií a stejně při vyhledávání informací o LTE nebo 5G vyskakuje daleko za prodejními weby. To je také důvod, proč sám používám Duck Duck Go, jednak se soustředí na soukromí, za další je tak malý, že na něj optimalizátoři necílí a výsledky vyhledávání jsou pro mě relevantnější. Podstatné ale je, že toto názorové zploštění je už spíše hypotetické, dávno proběhlo bez naší pozornosti.
Důležité ale je, že se změní způsob, kdo a komu na internetu platí. Pokud by opravdu SearchGPT nebyl zcela zdarma a nějakým způsobem si za něj uživatel platil, najednou by nutilo všechny SEO mágy přeškolit se na AI mágy, aby mohli správné informace podstrkávat do AI. Což z mnoha důvodů není taková sranda. Bude to obrovská změna v oboru, jak na poli inzertním, tak na poli dodavatelském - a jestli nějaký web máte, měli byste se hodně zamýšlet nad tím, co s tím uděláte. V Česku na to ale máte tak tři čtyři roky - a bude pár příkladů úmrtí ze zahraničí, takže bude čas se připravit.
Podívejme se na obrázek, jak SearchGPT vypadá. Na obrázku je zadán dotaz na hudební festivaly v městě Boone. A hned na výsledku je vidět, v čem je to dobré a v čem je to špatné. GPT vám prostě připravilo seznam hudebních festivalů, což je strašně pohodlné. Jenže vám ho taky připravilo blbě. Lidé si všimli, že hned první festival (Appalachian Summer Festival) běží letos v jiném termínu a SearchGPT zřejmě přimastilo do výsledku loňský termín s letošním rokem. Upsík, to je dost vážný problém: halucinace. Že někdo vytvoří marxistický vyhledávač, který vám bude podstrkávat levicové vidění události, to je ještě v pořádku, ale aby se informace stávaly randomaticky-fluidními, to už není v pořádku ani málo. A jestli to OpenAI neodchytá, může to technologii ohrozit v samotném zárodku.
Pokud OpenAI naruší vyhledávací monopol Google, bude to dobré. Pokud jej ovládne, bude to jako jakékoliv ovládnutí špatné. Protože líbivá hesla jako "dont be evil" nevydrží příliš dlouho.
💰Jak dopadla studie Univerzálního základního příjmu
Před několika lety Sam Altman, šéf OpenAI, pomohl zafinancovat (ze svého a od dalších dárců) studii UBI - Univerzálního základního příjmu. Studie zkoumala dopad nepodmíněného příjmu 1000 USD měsíčně po dobu 3 let na 1000 nízkopříjmových osob ve dvou amerických státech. A právě vyšly její závěry.
Výsledky:
Příjem způsobil pokles celkového individuálního příjmu o přibližně 1500 USD ročně (mimo samotné transfery).
Došlo ke snížení účasti na trhu práce o 2 procentní body a ke snížení odpracovaných hodin o 1,3-1,4 hodiny týdně a to zejména ve prospěch volnočasových (u starších) a vzdělávacích (u mladších) aktivit.
Partneři a další dospělí v domácnosti také snížili svou pracovní dobu podobně jako účastníci.
Délka období nezaměstnanosti se prodloužila o 1,1 měsíce.
Zajímavé také je, že lidé s UBI zvýšili svoje výdaje na podporu ostatních nebo na zlepšení bydlení, méně však na zlepšení svého zdravotního stavu.
Zajímavá zjištění:
Nebyly nalezeny žádné významné dopady na kvalitu zaměstnání nebo lidský kapitál.
Účastníci projevili větší zájem o podnikatelské aktivity a ochotu riskovat.
Mladší účastníci (pod 30 let) spíše snížili práci a zvýšili účast na formálním vzdělávání.
Účastníci utratili téměř všechny obdržené peníze každý měsíc, s velmi omezenou akumulací aktiv.
Studie neprokázala zlepšení kvality zaměstnání nebo investic do lidského kapitálu, které někteří zastánci nepodmíněného příjmu očekávali. Tři roky stará jedenáctiletá studie z Bangladéše naznačuje, že stále je lepší řešit cílené pobídky, než UBI. K tomu jen dodejme, že pro cilené řešení problémů je nutné mít efektivní mechanismus, tedy dobrou databázi, což je problém typicky Česka. Vlastně nevíme, kdo tu pomoc potřebuje.
🤖 Nové představené LLM modely - hustý týden
OpenAI představilo lehčí verzi 4o (oznam zde). GPT-4o mini je o 60 % levnější než GPT-3,5 Turbo. Slušný!
Cena modelu je 0,15 USD za milion vstupních tokenů a 0,60 USD za milion výstupních tokenů (~2500 stran knihy). Pro srovnání, GPT-3.5-turbo-0301 stál před zhruba více než rokem 2,00 USD za 1 milion tokenů.
Zatím to vypadá, že model je dobrý ve strukturování informací i porozumění dlouhému kontextu.
Meta záhy poté právě vydala Llama 3.1, svůj dosud největší open-source model umělé inteligence, a tvrdí, že v testech překonává GPT-4o i Claude 3.5 Sonnet.
Délka kontextu 128k, umí chatovat v osmi jazycích, psát lepší počítačový kód a řešit složitější matematické úlohy. Má 405 miliard parametrů trénována na 16 000 GPU H100 od Nvidia.
Jen open source, lze vyzkoušet na Hugging Face přes web. Omylem jsem si ho pustil na svém iMacu, kde mám jen 8 GB RAM a bylo vidět hned, co moderní AI na lokále potřebuje: mraky paměti ...
A do třetice - hned po oznámení Mety se přihlásil i francouzský Mistral se svým open source LLM modelem, když vydal Mistral Large 2, novou verzi největšího modelu firmy. Mistral Large 2 je model s parametry 123B s kontextovým oknem 128k. V mnoha benchmarcích (zejména v generování kódu a matematice) je podle tvrzení Mistralu lepší nebo na stejné úrovni jako Llama 3.1 405B. Stejně jako Mistral NeMo byl trénován na velkém množství zdrojového kódu a vícejazyčných dat. Firemní oznámení je zde.
Co je na tom podstatné? Zdá se, že Mistral s menšími modely dosahuje velmi podobných výsledků, jako Llama, což otevírá dveře lepší ekonomice provozu. Na grafu je vidět, jak si jednotlivé modely stojí proti testu MMLU a jak open source modely stahují ztrátu za modely uzavřeného kódu:
🧑💻Drobnější společenská témata ze světa techniky
🇨🇿Vláda schválila koncem července Národní strategii umělé inteligence 2030. A tak jsem se začetl do vyhodnocení plnění strategie z roku 2019. Administrativní body? Splněny. Faktické body? Zpravidla marnost. Zase jsme na chvostě. Proč?
No tak si přečtěme, co odpovídáme na plnění bodu Zatraktivnění ČR jako země přívětivé pro pobyt a činnost vědeckých pracovníků.
MPO výslovně odpovídá: "Byla přijata novela zákona o pobytu cizinců s účinností k 31.7.2019. Tato novela umožňuje zrušit trvalý pobyt cizinci po trojnásobném odsouzení za úmyslný trestný čin. Rovněž zrychluje proces ukončení pobytu cizinců, kteří páchají úmyslnou trestnou činnost, na méně než šest měsíců, zatímco dosud tento proces trval přes dva roky. Vládní novela zákona dále zjednodušuje pravidla pro vstup a pobyt studentů a vědců." Fakt nechápu, jak to, že OpenAI neodstartoval u nás...😇
V lednu letošního roku společnost Strava oznámila, že jejím novým generálním ředitelem se stane bývalý manažer YouTube a vedoucí digitálních produktů Nike Michael Martin. Co je Strava? S koncovkou .cz je to objednávání školních obědů, o tom nemluvím. S koncovkou .com je to největší běhací a cyklo - zkrátka fitness - aplikace s komunitou sto milionu uživatelů. No a teď Martin pustil pár informací o tom, jak Strava zkoumá AI. V budoucnu využívat strojové učení k odhalování pochybných aktivit na základě historických dat, zejména podvody s žebříčky, leaderboardy, kdy se například uživatelé elektrokol mísí s běžnými uživateli kol a ovlivňují pořadí v žebříčcích.
How the American war on porn could change the way you use the internet je zajímavý článek na BBC. Několik amerických států schválilo zákony, které vyžadují, aby pornografické weby ověřovaly věk uživatelů podle státního ID před umožněním přístupu, což vedlo k tomu, že některé z hlavních pornografických webů zablokovaly přístup z těchto států. Probíhá polarizovaná debata o tom, zda jsou tyto zákony účinným řešením nebo "trojským koněm" k prosazení širší morální agendy týkající se sexuality a genderu.
Transgenderová dcera Elona Muska v prvním rozhovoru říká, že jí v dětství nadával za to, že je queer - to je zajímavá story. Musk tvrdí, že jeho syna, který je trasgender a nyní je ženou, zabil "woke virus" - a kvůli tomu se i stěhují jeho firmy z liberální Kalifornie. Novináři vyzpovídali dotyčnou dceru a ta to vidí zcela jinak. Wilsonová říká, že Musk byl jako otec nepřítomný a krutý vůči ní kvůli její feminitě a sexuální orientaci, a že ji v dětství neustále urážel. Wilsonová se rozhodla promluvit poté, co Musk veřejně zpochybnil její identitu a označil ji za "mrtvou" kvůli "woke" ideologii. S otcem nemluví čtyři roky, dnes je jí dvacet.
Pro mne kniha letošního roku:
Patogeneze: Dějiny světa v osmi epidemiích od Jonathana Kennedyho. Kniha Pathogenesis čerpá z nejnovějších výzkumů v oborech od genetiky a antropologie po archeologii a ekonomii. Provede nás šedesáti tisíci lety historie a zkoumá osm velkých epidemií infekčních chorob, které ovlivnily moderní svět. Je velmi čtivá a naráží na věci, o kterých jsme věděli, ale je fascinující pečlivost i čtivost, s níž dokládá vliv infekčních nemocí na nejrůznější dějinné události, od vítězství Homo Sapiens nad neandrtálci, přes dobývání Ameriky až po dnešek. Doporučuji koupit, pokud čtete anglicky nebo si ji přeložíte Deeplem…
📊Nové služby, které byste nemuseli minout
Je to trochu bez ladu a skladu, dělám to s ohledem na věci, na které se mě lidé ptají na školení AI, ale je to dobrý průřez toho, co zrovna v AI nástrojích frčí (vynechávám už spíš nezajímavé nástroje pro avatary, fotomanipulace a jiné obrazové obyčejnosti)
Fastn.ai - Integrace a orchestrace více zdrojů dat v jediném jednotném rozhraní API. Bezkódová orchestrační platforma s umělou inteligencí pro vývojáře, která umožňuje propojit libovolný tok dat a vytvářet stovky integrací aplikací.
Builco.dev - vyvíjejte Node.js aplikace z promptu - nocode
Human or Not? - Dvě minuty s někým chatujete a pak se máte rozhodnout, jestli to je AI bot nebo člověk. Poznáte to?
Room GPT - nahrajte fotku pokoje a vyberte si, v jakém stylu jej chcete redesignovat. První fotka gratis, pak 9 dolarů za třicet fotek. Směrem do architektury se AI dost cpe - jsou i další nástroje, kam nahrajete nákres a ono to udělá fotorealistickou fotku stavby … :)
Medgic.co - nahrajte fotku svého kožního znaménka a AI vám řekne, o co jde.
Excel Formula Bot - Nástroj poháněný umělou inteligencí, který pomáhá uživatelům řešit problémy aplikací Excel a Google Sheets během několika sekund (zdarma, 9 USD/měsíc)
Teno Chat - Inteligentní bot pro Discord určený k připojení k hlasovým kanálům, poslechu a přepisu schůzek (zdarma).
Julius - Nástroj pro analýzu dat, který uživatelům umožňuje propojit zdroje dat a klást otázky týkající se jejich dat (Zdarma až 15 zpráv měsíčně)
Colorify.ai - Nástroj poháněný umělou inteligencí, který přidává barvy do černobílých obrázků (Zdarma)
Launch Teddy - Asistent s umělou inteligencí určený k poskytování specializované podpory při uvádění produktů na trh (k dispozici výhradně uživatelům služby ChatGPT Plus).
Larry the Elf - Nástroj, který pomáhá uživatelům při hledání dárků pro různé příjemce, například děti, přátele nebo manžele (Zdarma)
Tak přátelé a to je vše!
Vše nejlepší do nového týdne přeje
Patrick Zandl
PS: Newsletter byl rozeslán na 3163 adres.